SUUDİ MÜFTÜDEN ŞOK AÇIKLAMA: İSRAİL'E KARŞI SAVAŞMAK...

Suudi Arabistan Müftüsü "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığı ve Hamas'ın terör örgütü olduğu" yönünde fetvada bulundu.
14/11/2017 08:43:00

Suudi müftüden İslam Aleminde çok tepki çekecek ve tartışılacak bir açıklama geldi. 

Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığı ve Hamas'ın terör örgütü olduğu" yönünde fetvada bulundu.

Suudi Müftüsü Abdülaziz Al-i Şeyh, yerel bir televizyon kanalında katıldığı programa telefonla bağlanan izleyicinin geçen temmuz ayında Mescid-i Aksa'da yaşanan olaylarla ilgili sorusuna verdiği cevapta, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceğini" ifade etti.

İşgalci İsrail İletişim Bakanı Eyüp Kara da Suudi müftüyü fetvasından dolayı tebrik ederek ülkesine davet etti.

Dürzi asıllı Bakan Kara, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

"Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i Yahudilere karşı savaşmayı ve onları öldürmeyi yasaklayan fetvasından dolayı tebrik ediyoruz. Al-i Şeyh, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Filistinlilere zarar verdiğini, Aksa'da yapılan gösterilerin demagojik olduğunu ve İsrail ordusu ile Hizbullah'ı yok etmek için iş birliği yapılabileceğini söyledi. Ben Müftü'yü İsrail'i ziyaret etmeye davet ediyorum; yüksek düzeyli bir saygı ile karşılanacaktır."

Oysa işgalci İsrail ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'yı adım adım işgal ederken her gün onlarca Filistinliyi gözaltına alıyor, Filistinlileri öldürüp evlerini yıkıyor. İşgalci yerleşimciler de Filistin halkının topraklarına el koyuyor.

14/11/2017 08:43:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.