Yerleşimci çetelerin baskın düzenlemesi üzerine vuku bulan Silvan'daki çatışmalarda 4 işgalci asker yaralandı

Dün akşam, Kudüs'te Mescidi Aksa'nın güneyinde bulunan Silvan bölgesine işgal rejiminin gerilla güçleri niteliğindeki yahudi yerleşimcilerin baskın ve saldırı düzenlemeleri üzerine çıkan çatışmalarda işgalci askerlerden 4 ki
01/06/2022 11:37:00


Verilen bilgilere göre işgalci askerler tarafından özel olarak korunan yahudi yerleşimci terör çeteleri Silvan bölgesindeki Vadi'r-Rebabe Mahallesi'ni bastı, ahaliye saldırdı, önlerine çıkan insanları darp etmeye ve çirkin şekilde küfürler savurmaya başladı. Bir yandan da ahalinin araçlarına saldırıda bulundular.

Filistin Kızılayı, ekiplerinin Vadi'r-Rebabe Mahallesi'nde yerleşimci çetelerin saldırılarında yaralanan üç kişiye müdahale ettiklerini duyurdu.

Kudüs'teki yerel kaynakların verdiği bilgilerde Kudüslü vatandaşlardan Riyad Semrin ile eşinin ve Leys ve Hızır isimli iki oğullarının yerleşimci çetelerin saldırılarında yaralandığı ifade edildi.

Saldırılar yüzünden çatışmalar çıkması üzerine işgalci askerler de yerleşimci çetelere destek vererek müdahalede bulunup Filistinlilerin üzerine zehirli gaz bombaları atmaya başladı. Bu arada işgalci askerler Abd Semrin ve Adnan Ebu Sinine isimli şahısları gözaltına alıp sorgulama merkezine götürdüler.

Çıkan çatışmalarda işgalci askerlerden de 4 kişinin yaralandığı açıklandı.

Vadi'r-Rebabe Mahallesi ahalisi, yerleşimci çetelerin ve işgalci askerlerin saldırgan tutumlarına karşı Kudüs ahalisinden de kendilerine destek vermesini istedi.

Siyonist işgal güçleri tarafından himaye edilen yerleşimci çeteler Kudüs'te Filistinlilerin yoğun olduğu mahallelerde ve Batı Şeria'nın her tarafında sürekli terör estiriyor. Bazen Filistinlilere saldırıyor, bazen onların arazilerini tahrip ediyor, ağaçlarını yakıyor veya kırıyor, evlerini yakıyor, koyun sürülerini ve tarım ürünlerini çalıyorlar.

01/06/2022 11:37:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.