YÜZYILIN ANLAŞMASI DEĞİL, YÜZYILIN ZORBALIĞI

Saadet Partisi, Trump’ın sözde barış planına tepki göstermek amacıyla Yenikapı Miting Alanı’nda ‘Büyük Kudüs Mitingi’ düzenledi.
09/02/2020 23:00:00

Saadet Partisi, Trump’ın sözde barış planına tepki göstermek amacıyla Yenikapı Miting Alanı’nda ‘Büyük Kudüs Mitingi’ düzenledi.

Mitinge Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun yanı sıra, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Hüda Par Genel Başkanı İshak Sağlam, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Hamas Kudüs Sorumlusu Musa Akari de katıldı.

''Kudüs bir barış kenti olmalıdır''

Saadet Partisi’nin 60 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle düzenlediği ‘Büyük Kudüs Miting’de konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı;

Biz Müslümanlar için Kudüs üçüncü kutsal kentimizdir. İlk kıblemiz Mescid’i Aksa Kudüs’te bulunmaktadır. Kudüs bütün Müslümanlar için özel bir yere sahiptir. Kudüs bir barış kenti olmalıdır.*1092’de Haçlıların Kudüs’ü işgal ettiğinde yaptıkları ile bugün yapılmak istenen aynıdır. Kudüs’ün ortasına bir bomba konmuştur. *O bombanın etkisini gidermek hepimizin görevidir. Yaklaşık bin yıl önce Haçlılara karşı Kudüs’ü Müslümanlarla birlikte koruyanlar da Yahudilerdi. Haçlıların planlarını boşa çıkardık, bugün de boşa çıkaracağız.

Emperyalistlere karşı bütün mazlum milletlerin birleşmesi gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu merhum Necmettin Erbakan’ı anarak:

Türkiye’nin yurtseverlerini ve Türkiye’nin ilk Kudüs mitingini 1969 yılında düzenleyen Milli Görüş kurucusu Merhum Necmettin Erbakan’ı saygıyla anıyorum. İslam dünyasındaki tüm parçalanmışlığa, İslam dünyasındaki ülkelerin Trump’ın sözde planına destek olmalarına rağmen Allah hak hukuk ve adalet isteyenlerle bereber diyoruz. Filistin için hak hukuk ve adalet diyoruz.

- “Yüzyılın anlaşması değil, Yüzyılın zorbalığı”

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Trump ve Netenyahu tarafından açıklanan sözde plan için, “Filistin’i siyonist israil’e peşkeş çekmektir. Uluslararası hukuku ayaklar altına almaktır. Bütün insani ve vicdani değerleri yok saymaktır. Huzura ve barışa değil kaosa ve savaşa zemin hazırlamaktır. Bu yüzyılın anlaşması değil, yüzyılın ihaneti, yüzyılın zorbalığı, yüzyılın yüzkarası bir paçavrasıdır. Bu paçavrayı Allah’ın izniyle tarihin çöplüğüne atacağız. Çünkü hak ettiği tek yer orasıdır. Tarihin çöplüğüdür” dedi.

İslam İşbirliği Teşkilatı 51 yıl önce Filistin’i ve Mescid-i Aksa’yı korumak için kurulduğunu hatırlatan Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

Şu anda da Türkiye, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın dönem başkanı. Milletimiz bugün bu meydanda Filistin konusundaki kararlılığını ortaya koydu. Şimdi görev, siyasi iradededir.

Mitingte Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da birer konuşma yaptı.

09/02/2020 23:00:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.